Teikiamos paslaugos

Žaliasis taskas yra pirmoji ir didžiausia pakuočių atliekų tvarkymo organizacija, įsteigta 2002-aisiais metais ir šiuo metu valdoma 22 Lietuvos gamintojų ir importuotojų įmonių. Pagrindinis mūsų tikslas - tinkamai atstovauti savo narių interesus bei užtikrinti gamintojų ir importuotojų pareigų įvykdymą, įgyvendinant gamintojo atsakomybės principą.

Savo klientams teikiame ne tik pakuočių atliekų tvarkymo organizavimo paslaugas – prisidėdami prie sistemos tobulinimo, finansuojame kiekvienam gyventojui prieinamos rūšiavimo konteinerių infrastruktūros plėtrą, ilgametę patirtį sukaupę Žaliojo taško ekspertai kasdien konsultuoja pakuočių apskaitos, tvarkymo klausimais bei atlieka aplinkosauginius auditus įmonėse, atstovaujame gamintojų ir importuotojų interesus teisėkūros procesuose bei daug dėmesio skiriame visuomenės švietimui ir ekologinio sąmoningumo vystymui.

Žaliasis taškas yra oficialus ir vienintelis tarptautinės organizacijos PRO – Europe atstovas Lietuvoje, turintis teisę gamintojams ir importuotojams suteikti licenciją naudoti vieną žinomiausių pasaulyje ženklų Green Dot. Green Dot ženklu pasaulyje kasmet pažymima daugiau kaip 460 milijardų pakuočių, o Žaliųjų taškų organizacijoms priklauso daugiau kaip 170 tūkst. įmonių. Tarptautinės partnerystės dėka, mūsų organizacija nuolat konsultuojasi bei semiasi geriausių praktikų iš šalių lyderių Europoje, Lietuvoje vystant pakuočių atliekų tvarkymo sistemą.

Žaliojo taško organizacija šiandien pasitiki daugiau kaip 50 proc. rinkos, t.y. beveik 3 tūkst. Lietuvoje veikiančių įmonių.


Žaliojo taško teikiamos paslaugos

Atliekų tvarkymas


Pagrindinė organizacijos nariams teikiama paslauga – kolektyvinis pakuočių atliekų tvarkymo organizavimas. Pagal nustatytas oficialias pakuočių atliekų tvarkymo užduotis, organizacija kolektyviai finansuoja pakuočių atliekų surinkimo, transportavimo, perrūšiavimo, perdirbimo bei panaudojimo energijai gauti paslaugas. 100% įvykdžius nustatytas tvarkymo užduotis, organizacijos nariams paskirstomi įrodantys dokumentai, kurių pagrindu taikoma lengvata, atleidžianti nuo atsakomybės mokėti mokestį valstybei už aplinkos taršą pakuočių atliekomis.


Kainodara

Organizacijos kainodara orientuota į ilgalaikę naudą GI ir pagrįsta procesų efektyvumu bei būtiniausiomis sąnaudomis, reikalingoms GI pareigoms įgyvendinti, įskaičiuotos rizikos dėl nuostolių kompensacijų.

Svarbiausia tai, jog kainodarą ir jos ekonominį pagrįstumą kontroliuoja „Žaliasis taškas“ Valdyba, kurioje yra patys jūsų, gamintojų importuotojų atstovai.

Įkainiai

Sužinokite daugiau:

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.