Dalis mokinių šia galimybe jau spėjo pasinaudoti, kelis mėnesius rungėsi „Žaliosios olimpiados“ etapuose. 250 mokyklų per mėnesį surūšiavo 54 tūkst. kg atliekų. Ne tik mokykloje, bet ir namuose mokėsi mažų smulkmenų, kurios padeda mažinti klimato kaitą, pavyzdžiui, skalbyklę jungė tik tada, kai ji buvo pilna. Geriausias žinias ir didžiausias pastangas gyventi švariau ir atsakingiau pademonstravusios komandos pateko į „Žaliosios olimpiados“ finalą bei pasiryžo dalyvauti įgūdžių, žinių patikrinimo ir turiningo laisvalaikio fiestoje.
„Organizuodami olimpiadą siekiame ugdyti moksleivių ekologinį sąmoningumą. Ekologijos bei aplinkosaugos žinias perteikiant netradiciniais būdais, formuojame įpročius, ypatingą reikšmę teikdami tinkamam atliekų tvarkymui, racionaliam išteklių naudojimui bei mus supančios aplinkos kokybės gerinimui.
Džiaugiamės, kad projektas kasmet sulaukia vis didesnio dalyvių skaičiaus, o projekto partneriais tampa tokios institucijos kaip „Lietuvos vartotojų institutas“, „Vilniaus Gedimino technikos universitetas“, „Lietuvos savivaldybių asociacija“ ir „Europos Sąjungos atstovybė Lietuvoje“. Mums tai ne tik didelis įvertinimas, bet ir pasitikėjimo bei kuriamos vertės visuomenei įrodymas“, – įsitikinusi Žaliojo taško marketingo ir komunikacijos vadovė Simona Rasalė.
Kitoks „Žaliosios olimpiados“ finalas
Kol stipriausios aplinkosauginio projekto komandos rungsis finale, dėl kelionės į vieną iš pasirinktų Europos miestų – kitų mokinių lauks organizatorių parengtas rudens atostogų iššūkis. Į „Litexpo“ parodų ir kongresų rūmus iš įvairių šalies miestų atvykę mokiniai, pasiskirstę į komandas turės galimybę netradiciškai pažinti sostinę. Rudens atostogų iššūkis kviečia atrasti Vilniaus miesto muziejų žemėlapį, nemokamai aplankant kuo daugiau edukacinių ekspozicijų. Taip komandos rinks specialius antspaudus ir galės laimėti išskirtinius prizus.
„Atsižvelgę į tai, jog į projekto finalinį renginį atvyksta moksleiviai iš skirtingų Lietuvos regionų, norėjome suteikti jiems galimybę ne tik įsitraukti į aplinkosauginės tematikos veiklas, bet ir artimiau pažinti šalies sostinę. Labai džiaugiamės, kad šią idėją palaikė ir itin pozityviai sutiko visi muziejai į kuriuos kreipėmės. Todėl visiems Žaliosios olimpiados festo dalyviams duris nemokamai atvers net 12 miesto muziejų, kurie geranoriškai tapo edukaciniais renginio partneriais“, – sako aplinkosauginiu švietimu užsiimančios RV agentūros direktorė, ekologijos ekspertė, Vaida Griškevičienė.
Pažintinio rudens atostogų iššūkio programos sąraše rikiuojasi tokie muziejai kaip „Naujasis arsenalas“, „Senasis arsenalas“, „Vilniaus Gynybinės sienos bastėja“, „Signatarų namai“, „Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus“, „Žaislų muziejus“, „Lietuvos geležinkelių muziejus“ „Taikomosios dailės ir dizaino muziejus“, „Nacionalinė dailės galerija“, „Radvilų rūmai“, „Vilniaus paveikslų galerija“ bei „Pinigų muziejus“.
Interaktyviose dirbtuvėse – daug skirtingų veiklų
„Žaliosios olimpiados festas“ daug dėmesio skirs ne tik aplinkos apsaugai, bet ir tvariam išteklių naudojimui. Parengtos net į skirtingos interaktyvios pramogos. Dirbtuvių „Commune DIY“ įkūrėjas Simas Sonkinas mokys, kaip nereikalingas riedlentes paversti naujais daiktais, „Auto moto parkas“ atskleis sportinių automobilių ir fizikos dėsnių dermę.
Vilniaus Gedimino Technikos universiteto mokslininkai kvies mokslą pažinti kitaip. Dalyviai galės nustatyti ir įvertinti savo mobilių telefonų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės vertes, kvies kitaip susipažinti su mus supančiais kvapais, mokys mechaninių subtilybių;
Olimpiados organizatoriai – didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ svečių taiklumą tikrins atliekų rūšiavimo turnyre, o aplinkosauginiu švietimu užsiimanti „RV Agentūra“ kvies dalyvauti ekologiškose dirbtuvėse bei išbandyti iš antrinių žaliavų pagamintus žaidimus.
Daugiau informacijos: www.zaliasistaskas.lt, Facebook paskyroje – Žalioji olimpiada
Dalintis