„Žaliasis taškas“ siūlo pagalbą su GPAIS sunkumais susidūrusioms įmonėms: pristato video mokymus

Didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ savo klientams siūlo elektroninius pakuočių apskaitos video mokymus, kurie palengvins darbą su Aplinkos ministerijos įdiegta vieninga gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacine sistema (GPAIS).

2019-03-29

„Praėjusių metų pradžioje įdiegta GPAIS vis dar kelia daug neaiškumų, netrūksta ir problemų dėl sklandaus sistemos veikimo. Todėl svarbiausią informaciją savo klientams susisteminome ir pateikėme patraukliu ir aiškiu video formatu. Tikimės, jog mokymai padės sumažinti gamintojams ir importuotojams tekusią papildomą administracinę naštą“ – pasakoja „Žaliasis taškas“ generalinis direktorius Kęstutis Pocius.

Pagal teisės aktus, GPAIS nuo praėjusių metų gruodžio dalyvauja visos įmonės, kurios yra PVM mokėtojos ir į rinką pateikia bent 0,5 tonos pakuočių per metus – iš viso tokių bendrovių yra virš 25 000.

Vis dėlto iki šiol daugelis gamintojų ir importuotojų neturi pakankamai informacijos apie sistemą, be to, nuo pat veiklos pradžios GPAIS susidūrė su nemažai techninių problemų.

Pasak K. Pociaus, „Žaliojo taško“ e. mokymai supažindins įmonių atstovus su teisingu dokumentų rengimu ir pakuočių apskaita GPAIS.

„Išklausę šiuos mokymus gamintojai ir importuotojai galės skirti pakuočių rūšis ir grupes, užsiregistruoti gamintojų ir importuotojų sąvade, tinkamai vesti pakuočių apskaitą ir laisvai naudotis „Žaliojo taško“ informacine sistema“, – sako pakuočių tvarkymo organizacijos vadovas.

E. mokymų nuorodą gamintojų ir importuotojų atstovai gali rasti „Žaliojo taško“ informacinėje sistemoje.


Taip pat skaitykite:

„Šiukšlių šerifas“ stebi, ar rūšiuojate teisingai: naujame „Žaliojo taško“ klipe – dėmesys pakuočių atliekoms

2024-05-08

Ar gyventojai išlaikytų atliekų rūšiavimo egzaminą? Patikrino atlikdami tyrimą

2024-05-02

Alytiškiai – vieni geriausiai rūšiuojančių atliekas: tai daro beveik kiekvienas

2024-04-30
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.