Žaliasis taškas pristato turiningo laisvalaikio katalogą

Diena be mobilaus telefono daugeliui skamba lyg scena iš siaubo filmo. Sugriūtų daug dienos planų, nepavyktų kelis kartus per dieną patikrinti socialinių tinklų ar paklausyti muzikos. Su telefonu žmonės nesiskiria net tada, kai gresia pavojus jų gyvybei. Todėl jau pasigirsta siūlymų, kad naudotis mobiliais telefonais, bent jau einant per perėjas, būtų draudžiama. Negana to, prietaisas, turėjęs palengvinti žmonių bendravimą, pasiekė ir priešingą efektą - žmonės taip įprato bendrauti virtualioje erdvėje, kad pamiršo gyvo bendravimo teikiamą džiaugsmą. Dėl to sparčiai daugėja vienišų žmonių.

2018-09-05

Žmonės nori bendravimo

JAV atlikti tyrimai atskleidžia – vienišumas baisiau už nutukimą ir kur kas labiau padidina mirties riziką. Daugiausiai vienišų žmonių gyvena Didžiojoje Britanijoje, nes jie kur kas rečiau bendrauja su kaimynais, negeba užmegzti tvirtų draugysčių. Vienatvė kamuoja net 1 milijoną britų! Tyrimą pristačiusi mokslininkė Julianne Holt-Lunstad teigia, kad žmonės jau turėtų ruoštis ne tik pensijai, bet ir socialinei senatvei.

Vienatvės galima išvengti

Dažnai žmonės vengia susitikimų, nes bijo pasirodyti prastesni: nesmagu sakyti, kad pramogoms trūksta pinigų, ar valgyti kavinėse gali sau leisti tik kartą per mėnesį. Gyvename Lietuvoje, kur su skurdu kovoja maždaug penktadalis gyventojų. Deja, vartotojiška kultūra taip įsigalėjusi, kad daugelis traukia į prekybos centrus pirkti geidžiamų daiktų ar paslaugų nė nesusimąstęs ar jam jų iš tiesų reikia.

Tačiau, kai kurios pramogos gali nieko nekainuoti, o smagus bendravimas su šeima ar draugais garantuotas. Ar kada galvojote, kad iš namie nebereikalingų daiktų, pavyzdžiui tualetinio popieriaus ritinėlio, galima padaryti žaislą Kalėdų eglei? Arba, kad maikutė su skylėmis, gali tapti rankine? Didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ ir „RV Agentūra“ pristato „Žaliąjį laisvalaikio katalogą“, kuriame tokių idėjų sugalvota visiems metų laikams ar gražiausioms metų šventėms. Neišleidžiant nė cento, galima spręsti iškart dvi problemas: į aplinką pateks mažiau atliekų, o gamybos procesas padovanos smagių ir gražių akimirkų.

„Rengdami turiningo laisvalaikio katalogą norėjome atkreipti visuomenės dėmesį į panaudotų pakuočių rūšiavimo ir perdirbimo svarbą. Tokių dekoracijų, žaidimų ar papuošalų, kurie pateikti žaliojoje knygelėje, nerasite nė vienoje parduotuvėje, o tam pasidaryti užteks visko, ką turite savo namuose.

Vadovaujantis paprastomis instrukcijomis, galima ne tik taupyti gamtinius išteklius, mažinti susidarančių atliekų kiekį, bet ir kokybiškai bei linksmai praleisti laiką darbų pamokoje mokykloje arba jaukiai vakaroti su visa šeima“, – leidinio privalumus vardija „Žaliojo taško“ komunikacijos ir marketingo vadovė Simona Rasalė.

Keisti įpročius verta

Prancūzijos mokyklose mokiniams jau uždrausta naudotis mobiliais telefonais, nes vaikai nebemoka susikaupti. Lietuva apie tai dar negalvoja, psichologai pastebi, kad dėl per dažno naudojimosi išmaniaisiais telefonais prastėja vaikų psichinė sveikata. Psichologai sako, kad tai jau tampa tragedija, didėja ir vaikų savižudybių skaičius. Kenčia ir gamta, vartojame vis daugiau – ja rūpinamės vis mažiau. Su „Žaliuoju laisvalaikio katalogu“, maži pokyčiai gali prasidėti. Kartais viena idėja ar įprotis gyvenimą gali pakeisti kur kas labiau, nei tikėjotės.

„Šeimos, ypač prieš šventes, laisvalaikį dažniausiai leidžia prekybos centruose, kur perka daiktų ar šventinių papuošimų, kuriuos galėtų pasigaminti patys, neišleisdami pinigų. Svarbiausia tai, kad gamindami naujus kūrinius iš nebereikalingų daiktų namuose, šeimos nariai išmoksta improvizuoti, o jų daiktai, kuriais džiaugiasi kasdien ar per šventes primena apie puikiai praleistą laiką“, – sako aplinkosauginiu švietimu užsiimančios „RV Agentūros“ direktorė, ekologijos ekspertė, Vaida Griškevičienė.

„Žaliasis laisvalaikio katalogas“ skirtas ne tik kiekvienai šeimai, skatinant aktyviai įsitraukti į švarios aplinkos puoselėjimą, bet ir mokyklų bei darželių bendruomenių kūrybiniams užsiėmimams, ekologiško požiūrio ir atsakingo vartojimo ugdymui.

Leidinys platinamas visoje Lietuvoje. Daugiau informacijos el.p. komunikacija@ztl.lt


Taip pat skaitykite:

Beveik pusė Palangoje surenkamų atliekų – vien šiltuoju metų laiku: kviečia verslus suteikti galimybę poilsiautojams rūšiuoti

2024-07-18

Surinkimo, paruošimo naudoti ir naudojimo paslaugų pirkimo konkursas

2024-06-28

„Šiukšlių šerifas“ stebi, ar rūšiuojate teisingai: naujame „Žaliojo taško“ klipe – dėmesys pakuočių atliekoms

2024-05-08
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.