Žaliasis taškas kviečia į nemokamą kino seansą po atviru dangumi

Išlydint vasarą, rugpjūčio 30 dieną, "Žaliasis taškas" kartu su žmogaus teisių dokumentinių filmų festivaliu „Nepatogus kinas“ kviečia į nemokamą aplinkosaugai skirtą renginį VU Botanikos sodo Vingio skyriuje. Autentiškoje parko dalyje vyks ekskursija, dirbtuvės ir bus rodoma Kolumbijoje filmuota dokumentika „Mąstantys kalnu“ fiksuojanti vietinės genties kovą bandant išsaugoti kalnyno gamtą ir unikalią kultūrą.

2018-08-23

Aplinkos apsaugos klausimai aktualūs ne tik atokiose pasaulio vietovėse gyvenančioms bendruomenėms, bet ir miestiečiams. Festivalio organizatoriai renginiu siekia atkreipti dėmesį į miestui svarbias žaliąsiais erdves ir kiekvieno gyventojo indėlį jas saugojant. Prieš filmo seansą renginio dalyviai kviečiami dalyvauti ekskursijoje po botanikos sodą ir kūrybinėse dirbtuvėse.

Ekskursija supažindins su vietovės istorija, šimtmetį minėsiančio sodo įkūrėjais ir išskirtine augalų ekspozicija. Norėdama paskatinti visuomenę galvoti apie nenaudojamų daiktų perdirbimą, Žaliąją festivalio filmų programą remiančios organizacijos „Žaliasis taškas“ komanda surengs dirbtuvės. Užsiėmimo metu iš nebenešiojamų marškinėlių bus galima pasidaryti daugkartinio naudojimo krepšius. Botanikos sode taip pat įsikurs interaktyvi „Žaliojo taško“ palapinė, kurioje renginio dalyviai turės galimybę daugiau sužinoti apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir rūšiavimo naudą.

Nusileidus saulei renginio svečiai išvys vieną iš Žaliosios festivalio programos filmų – dokumentiką „Mąstantys kalnu“ (Thinking Like a Mountain, rež. Alexanderis Hickas). Filmas nukels į Sierra Nevada de Santa Marta kalnyną Kolumbijoje, kuris yra arčiausiai jūros išsidėsčiusi kalnų teritorija pasaulyje. Čia gyvena keturios gentys: Kugua, Wiwa, Arzari ir Arhuaco.

Pastaraisiais dešimtmečiais sudėtingus išbandymus išgyvenanti Arhuaco gentis tapo dokumentinio filmo dėmesio centru. Ginkluoti konfliktai, besiplečianti uolienų kasybos industrija ir klimato kaita kelia didžiulę grėsmę genties tradicinio gyvenimo, gimtųjų vietovių ir harmoningo santykio su gamta išsaugojimui.

Broliai režisieriai Alexanderis ir Immanuelis Hickai dokumentika perteikia kalnyno grožį ir už jį kovojančių žmonių atsidavimą. Kvapą gniaužiančius vaizdus ir genties kasdienybę lydi autentiškos vietinių gyventojų kuriamos muzikos interpretacija.

Filmo anonsas: https://youtu.be/6vvjzROQBSA

Botanikos sodo durys rugpjūčio 30 dieną, ketvirtadienį, bus atviros nuo 18 val. Ekskursija po botanikos sodą, kurią ves Vingio skyriaus vedėja Regina Juodkaitė, ir organizacijos „Žaliasis taškas“ dirbtuvės vyks nuo 18.30 iki 19.30 val. Kino seanso pradžia – 20 val.

Norintieji dalyvauti ekskursijoje kviečiami registruotis iš anksto čia.

Aplinkosaugos aktualijas pristatanti Žalioji festivalio filmų programa, globojama didžiausios pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos “Žaliasis taškas”, kartu su kitomis tradicinėmis ir specialiosiomis programomis žiūrovus šiais metais kvies kiek anksčiau nei įprasta. Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ vyks spalio 4–14 dienomis Vilniuje, o iki spalio 28 dienos keliaus po vienuolika Lietuvos miestų.


Taip pat skaitykite:

Kviečia dalyvauti aplinkosauginiame projekte „Žalioji odisėja ’24“

2024-03-12

Žemės dieną minėti kviečia konferencija „Įdomioji ekologija“

2024-03-08

Neteisingai rūšiuojantys atliekas gali sulaukti baudų: jos siekia ir kelis šimtus eurų

2024-02-20
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.