„Per 15 veiklos metų įsitikinome, kad maži kasdieniai veiksmai lemia didelius pokyčius aplinkosaugoje, todėl neabejodami įsitraukėme į naujai sukurtą klasterį. Kartu dar aktyviau skatinsime žiedinės ekonomikos verslo modelį – tvarų vartojimą, gamybą ir dėl žmogaus veiklos augančio atliekų kiekio pavertimą verslui ir aplinkai naudinga žaliava“, – apie klasterio naudą pasakoja „Žaliasis taškas“ generalinis direktorius Kęstutis Pocius.
Klasterio skatinamos švariosios technologijos apima bet kokį procesą, produktą ar paslaugą, kuri mažina neigiamą poveikį aplinkai, didina energijos vartojimo efektyvumą, tvarų resursų naudojimą ir aplinkosaugines veiklas.
Tradicinės švariųjų technologijų sritys yra atliekų tvarkymas, saulės energija, žalieji pastatai, transportas, maistas ir žemės ūkis, bioenergija, IT sprendimai ir kt.
Vykdant klasterio veiklą ir pasitelkiant mokslinius tyrimus bei technologinę plėtrą, bus didinama švariųjų technologijų sričių integracija, tarpdiscipliniškumas, ketinama ieškoti aukštą pridėtinę vertę turinčių sprendimų, didinimas tiek atskirų klasterio narių, tiek viso švariųjų technologijų sektoriaus konkurencingumas tarptautiniu mastu.
Klasteris seka pažangių pasaulio šalių pavyzdžiu ir savo veikla siekia, kad Lietuva taptų švariųjų technologijų lydere Baltijos šalyse.
DAUGIAU INFORMACIJOS:
- „Įsteigtas Lietuvos švariųjų technologijų klasteris“ https://www.delfi.lt/projektai/eko-energetika/isteigtas-lietuvos-svariuju-technologiju-klasteris.d?id=79349765
- „Lietuvos švariųjų technologijų klasteris“ https://ssmtp.lt/lstk/
Dalintis