„Žaliasis taškas“ dalyvaus Lietuvos švariųjų technologijų klasterio veikloje

Lietuvoje įsteigtas švariųjų technologijų klasteris, kurio veikloje tarp 25–ių įmonių, valstybės ir mokslo institucijų bei organizacijų dalyvaus ir „Žaliasis taškas“. Klasterio nariai bendradarbiaus kurdami ir plėtodami švariąsias technologijas, tvarios veiklos sprendimus ir stiprindami Lietuvos, kaip švariųjų technologijų valstybės, įvaizdį.

2018-11-13

„Per 15 veiklos metų įsitikinome, kad maži kasdieniai veiksmai lemia didelius pokyčius aplinkosaugoje, todėl neabejodami įsitraukėme į naujai sukurtą klasterį. Kartu dar aktyviau skatinsime žiedinės ekonomikos verslo modelį – tvarų vartojimą, gamybą ir dėl žmogaus veiklos augančio atliekų kiekio pavertimą verslui ir aplinkai naudinga žaliava“, – apie klasterio naudą pasakoja „Žaliasis taškas“ generalinis direktorius Kęstutis Pocius.

Klasterio skatinamos švariosios technologijos apima bet kokį procesą, produktą ar paslaugą, kuri mažina neigiamą poveikį aplinkai, didina energijos vartojimo efektyvumą, tvarų resursų naudojimą ir aplinkosaugines veiklas.

Tradicinės švariųjų technologijų sritys yra atliekų tvarkymas, saulės energija, žalieji pastatai, transportas, maistas ir žemės ūkis, bioenergija, IT sprendimai ir kt.

Vykdant klasterio veiklą ir pasitelkiant mokslinius tyrimus bei technologinę plėtrą, bus didinama švariųjų technologijų sričių integracija, tarpdiscipliniškumas, ketinama ieškoti aukštą pridėtinę vertę turinčių sprendimų, didinimas tiek atskirų klasterio narių, tiek viso švariųjų technologijų sektoriaus konkurencingumas tarptautiniu mastu.

Klasteris seka pažangių pasaulio šalių pavyzdžiu ir savo veikla siekia, kad Lietuva taptų švariųjų technologijų lydere Baltijos šalyse.

DAUGIAU INFORMACIJOS:


Taip pat skaitykite:

„Šiukšlių šerifas“ stebi, ar rūšiuojate teisingai: naujame „Žaliojo taško“ klipe – dėmesys pakuočių atliekoms

2024-05-08

Ar gyventojai išlaikytų atliekų rūšiavimo egzaminą? Patikrino atlikdami tyrimą

2024-05-02

Alytiškiai – vieni geriausiai rūšiuojančių atliekas: tai daro beveik kiekvienas

2024-04-30
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.