Prekybininkai imasi iniciatyvos mažinti plastikinių maišelių naudojimą

Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės ir susitikimą inicijavusios UAB „Maxima grupė“ atstovai aptarė prekybos įmonių galimybes labiau prisidėti mažinant aplinkos taršą lengvaisiais plastikiniais pirkinių maišeliais ir kitais vienkartiniais plastikiniais gaminiais.

2019-04-16

Taip pat aptarta ir maisto atliekų prekybos vietose susidarymo problema, maisto atliekų prevencijos svarba, siekiant išvengti maisto švaistymo. Pastaruoju metu ir aplinkos taršos vienkartiniais plastikiniais gaminiais, ir maisto švaistymo sukeliamos problemos yra itin aktualios. Dėl jų prarandami energijos, vandens, žaliavų ištekliai, o į aplinką išmetamos šiltnamio efektą sukeliančios dujos.

Pasak Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės vadovės Agnės Bagočiutės, aplinkosaugininkus džiugina, kad prekybos įmonės ieško galimybių sumažinti poveikį aplinkai, pateikiant gyventojams įvairių darnesnių ir į daugkartinį naudojimą orientuotų pakavimo alternatyvų, maisto švaistymo mažinimo galimybių, nelaukiant privalomo teisinio reguliavimo Europos Sąjungos ir nacionaliniu lygmeniu.


Taip pat skaitykite:

Paskelbti nacionalinio konkurso „Žalioji odisėja“ nugalėtojai: tvarios ateities lyderių trofėjus iškeliavo į Vilnių

2023-12-01

Nekomunalinių atliekų sraute susidarančių pakuočių atliekų surinkimo, vežimo, paruošimo naudoti ir naudojimo paslaugų pirkimo konkursas

2023-11-30

Verslui bei pakuočių atliekų tvarkytojams – nauji reikalavimai: kokių pokyčių laukti?

2023-11-29
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.