Pirmasis ekologinis spektaklis vaikams rudenį pradeda kelionę po sostinės mokyklas ir darželius

Kurti tvarų santykį su mus supančia aplinka mokinantis lėlių spektaklis „Kontis ir Tvarkius“ šiemet pradeda kelionę po Vilniaus miesto pradines mokyklas ir darželius.

2019-09-23

Praėjusiais metais pirmą kartą parodytas spektaklis, pastatytas pagal to paties pavadinimo Aldonos Zinkevičiūtės-Jankauskienės knygą, pasakoja vaikams apie rūšiavimą ir atsakingą naujų daiktų įsigijimą. Pagrindiniai pasakos veikėjai konteineris Kontis ir peliukas Tvarkius savo kelyje susiduria su vaikams gerai pažįstamais daiktais – žaislais, baldais – bei per jautrų santykį su jais ir supančia aplinka, padeda vaikams suprasti aplinkosaugos svarbą.

Lėlių teatro „Aitvaras“ sukurtą spektaklį pristato pakuočių atliekų tvarkymo organizacija VšĮ „Žaliasis taškas“.

„Končio, Tvarkiaus ir kitų šio spektaklio personažų nuotykiai leidžia vaikams suprantama kalba papasakoti apie neišnaudotas atliekų rūšiavimo galimybes. Tai pirmasis „žalias“ lėlių spektaklis vaikams, įkvėpiantis rūšiuoti. Vaikai – labai imlūs ir greitai mokosi, todėl po spektaklio jie ne tik galės atpažinti rūšiavimo konteinerius, bet ir priminti tėveliams apie rūšiavimą“, – teigia spektaklio režisierė ir pjesės autorė Loreta Skruibienė.

Planuojama, kad lygiai prieš metus pristatytas spektaklis šį rudenį aplankys daugiau kaip 30 Vilniaus miesto pradinių mokyklų ir darželių.

„Pasaka apie Kontį ir Tvarkių skatina vaikus susimąstyti apie santykį su gamta, paaiškina, kodėl reikia rūšiuoti, žaismingai moko tai daryti. Tikime, kad kalbėjimas šiomis temomis vaikams patrauklia forma padės formuoti gamtai draugiškus įpročius, ir žinome, kaip svarbu tai daryti nuo mažų dienų, siekiant kurti atsakingą, savo aplinkai dėmesingą visuomenę“, – sako „Žaliojo taško“ marketingo ir komunikacijos specialistė Asta Burbaitė.

Spektaklio „Kontis ir Tvarkius“ trukmė – 40 min. Jame vaidina Jūratė Kundrotienė ir Rūta Petkutė. Muzikos autorius – Vytautas Skruibys.


Taip pat skaitykite:

Skelbiamas konkursas

2021-06-25

Mažas įprotis – didelis rezultatas: tinkamas atliekų rūšiavimas palaiko Europos Žaliąjį kursą

2021-06-22

Projekto “Senjorai nešvaisto” tąsa – 60+ kine

2021-06-15