„Nepatogaus kino“ žiūrovams – speciali dovana ir galimybė prisidėti prie pokyčių

Festivalis „Nepatogus kinas“ atvirai kalba apie problemas, kurias sukelia neatsakingas žmonių ir organizacijų elgesys, kai paminamos bendražmogiškos vertybės. Festivalio žaliąją filmų programą kaip ir kasmet pristato VšĮ „Žaliasis taškas“, kuris suteikia specialią dovaną jauniesiems žiūrovams ir jų tėvams, rašoma festivalio organizatorių pranešime žiniasklaidai.

2020-10-06

„Nepatogaus kino“ partneris „Žaliasis taškas“ spalio 9 dieną inicijuoja virtualią žaliąją programą pristatančio filmo peržiūrą ir vebinarą, kuriame kiekvienas galės sužinoti ir išmokti, kaip pradėti pokyčius savo namuose.

Aplinkosaugos problemas nagrinėjančių filmų programa atkreipia visuomenės dėmesį į aplinkosaugos problemas, kurių neriboja valstybių sienos, todėl visa mūsų planeta grėsmingai keičiasi. Tačiau šiemet į programą įtraukti filmai suteikia vilties – kino kūrėjai atskleidžia, kaip svarbu netylėti, pareikšti savo poziciją ir balsą, net jeigu esi tik vienas. Pradėjęs nuo pokyčių savo šeimoje ir aplinkoje kiekvienas pilietis, net ir labai jaunas, gali tapti lyderiu, telkiančiu bendraminčius ir aktyviai ieškančiu problemos sprendimo būdų.

Šiemet žaliosios programos filmą „JovannaForFuture“ spalio 9 dieną 200 žiūrovų galės išvysti už simbolinę 1 cento kainą. Tokią galimybę suteikia festivalio partneris „Žaliasis taškas“.

Juosta „Mediena“ yra tiriamosios žurnalistikos filmas apie nelegalius miškų kirtimus Europoje ir apie pragaištingą miškininkystės pramonę. Trumpametražis filmas „Mano laiškas naftininkams“ pasakoja apie berniuką Nigerijoje, kuris rašo laišką naftos korporacijai, dėl kurios neatsakingos veiklos buvo užteršta jo aplinka. Dar vienas trumpametražis filmas „JovannaForFuture“ žiūrovus supažindins su paaugle Jovanna, kuri pati ir su visa šeima stengiasi daryti mažus žingsnius, kad mažintų klimato kaitą. Merginą įkvėpė Greta Thunberg. Jovanna aktyviai dalyvauja „Fridays for future“ protestuose.

„Vaizdinė medžiaga visuomet įtraukia labiau, nes girdėdami ir matydami vaizdus galime geriau įsijausti ir aiškiau pamatome bendrą vaizdą. Šiuolaikiniai jaunuoliai yra ypač įpratę informaciją gauti iš spalvingų ekranų, todėl filmai, stiprūs siužetai stipriai patraukia jų dėmesį, verčia giliau susimąstyti“, – sako viena iš tvaraus gyvenimo būdo šalininkė Gintarė Klimienė, kuri vebinare sutiko pasidalinti savo jau išbandytais aplinką tausojančiais sprendimais. Pasak pedagogės, vertinant kino įtaką moksleiviams, svarbu stebėti ne tik iš karto kilusią jaunųjų žiūrovų reakciją, bet ir patį pokyčių procesą, kuris vyksta po filmo.

G. Klimienė tikisi, kad papildomu impulsu pokyčiams taps vebinaras, kuris suteikia galimybę ne tik tapti žiūrovu, bet ir dalyviu, pabendrauti gyvai, užduoti rūpimų klausimų arba išgirsti kitų nuomonę, patirtį bei patarimus. „Pokyčiai ne visada yra lengvi, kartais jie reikalauja papildomų išteklių arba susitarimų, todėl norint pagerinti visos šeimos gyvenimo kokybę, tėvai ir vaikai turi bendradarbiauti, domėtis, priimti naujų sprendimų ir padėti vieni kitiems siekti bendrų šeimos tikslų“, – dalijasi mokytoja.

„Nepatogaus kino“ organizatoriai kviečia pamąstyti, ką kiekvienas galime padaryti stabdydami klimato kaitą – galime pradėti nuo mažyčių paprastų pokyčių buityje, kurie vėliau taps įpročiais. Festivalio partnerė, didžiausia pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ savo veikloje nuolat akcentuoja būtent mažus, bet labai svarbius sprendimus, vedančius didelių pokyčių link. Organizacija kviečia visuomenę susipažinti su „Nepatogaus kino“ programa, žiūrėti filmus ir pasvarstyti apie savo indėlį į geresnę planetos ateitį.


Taip pat skaitykite:

„Šiukšlių šerifas“ stebi, ar rūšiuojate teisingai: naujame „Žaliojo taško“ klipe – dėmesys pakuočių atliekoms

2024-05-08

Ar gyventojai išlaikytų atliekų rūšiavimo egzaminą? Patikrino atlikdami tyrimą

2024-05-02

Alytiškiai – vieni geriausiai rūšiuojančių atliekas: tai daro beveik kiekvienas

2024-04-30
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.