„Misija: švari vasara ‘22“ kviečia vasaroti atsakingai: laukia išskirtiniai renginiai visoje Lietuvoje

2022-06-02

Vasara Lietuvoje – atostogų metas, kuomet daugelis aplanko vandens telkinius, parkus, pajūrį ir kitas atostogautojų pamiltas kryptis. Deja, 2022 m. atlikta Lietuvos Nacionalinių ir regioninių parkų darbuotojų apklausa atskleidė, kad vasara yra ir tas metas, kuomet parkuose randama daugiausiai lankytojų šiukšlių. Vienos populiariausių poilsiautojų paliktos gerų akimirkų liudininkės – maisto bei gėrimų pakuotės, o „patraukliausios“ šiukšlėms vietovės – vandens telkiniai ir atokesnės poilsiavietės.

Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į šiukšlinimo problemą, vasaros metu su šūkiu „Vasarok. Žingsniuok. Rūšiuok“ „Misija: švari vasara ‘22“ organizatoriai kviečia visus jungtis prie iniciatyvos iššūkio, tapti atsakingais vasarotojais ir leistis į žygius po veiklos 30-metį švenčiančius Lietuvos regioninius parkus.

Iniciatyvos startas – birželio 6 d. Vilniuje

Iniciatyvos „Misija: švari vasara ‘22“ komanda parengė išskirtinius tvaraus vasarojimo kelialapius net 10 Lietuvos regioninių parkų, kuriuose poilsiautojų lauks „Žaliojo taško“ interaktyvios edukacinės erdvės ir programa visai šeimai.

Pirmasis susitikimas vyks jau birželio 6 d., Pavilnių ir Verkių regioniniame parke. Renginio laikas – nuo 10 iki 15 val., Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijoje, adresu Žaliųjų ežerų g. 53, Vilniuje. Ten dalyvių lauks nemokamos pramogos – populiariausi stalo ir lauko žaidimai, pagaminti iš antrinių žaliavų, žinių išbandymas rūšiavimo turnyruose, atliekų perdirbimo ekspozicija, fotosesija ir jėgų išbandymas matuojantis „atostogų atliekų“ kuprinę, edukacijos apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją, rūšiavimo naudą bei pakuočių rūšiavimo taisykles bei prizai už įveiktus žingsniavimo ir gamtos išlaisvinimo nuo šiukšlių iššūkius su vaikščiojimo programėle #walk15.

Prisijungti prie iniciatyvos galima ir tampant savarankišku jos ambasadoriumi. Tai padaryti galima dviem būdais: parsisiųsti vaikščiojimo programėlę #walk15, prisijungti prie „Misija: švari vasara ‘22“ iššūkio ir pasirinkti, už kokį regioninį parką žingsniuosite arba įamžinti atsakingo poilsiavimo akimirkas ir dalintis jomis „Facebook“ grupėje Misija: švari vasara’22 bei laimėti tvarių ir vertingų prizų.

Daugiau informacijos apie akciją rasite čia.


Taip pat skaitykite:

Atostogų sezonas Neringoje – daugiau nei pusė per metus susidarančių atliekų: nuo šiol poilsiautojai rūšiuos paprasčiau

2024-07-19

Beveik pusė Palangoje surenkamų atliekų – vien šiltuoju metų laiku: kviečia verslus suteikti galimybę poilsiautojams rūšiuoti

2024-07-18

Surinkimo, paruošimo naudoti ir naudojimo paslaugų pirkimo konkursas

2024-06-28
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.