Metrai, nulemiantys ateitį

Metrai, centimetrai ar net milimetrai - sportininkams šie, atrodytų, nereikšmingi atstumai tampa aukso vertės. Būtent jie dažnai skiria nuo taip trokštamos pergalės, kurios siekiama ne vienerius metus. Štai Andrius Gudžius, Europos čempionate iki pat paskutinės minutės nebuvo tikras dėl savo pergalės. Jo varžovas diską buvo nusviedęs toliau ir A. Gudžių lenkė kiek mažiau nei metru. Tik paskutiniuoju bandymu, diską nusviedęs keletu centrimetų toliau, nei jo varžovas, lietuvis džiaugėsi stipriausiojo disko metiko vardu visoje Europoje.

2018-08-14

Metrai gali tapti lemtingi ir moksleiviams

Dėl kiekvieno metro ar centimetro sportininkai prakaitą lieja nuolatinėse treniruotėse ir sunkiai dirba kiekvieną dieną. Jaunuoliams, kur kas paprasčiau – pasinaudoję kvietimu dalyvauti VšĮ „RV Agentūra“ organizuojamoje aktyvaus laisvalaikio stovykloje MM (metrai per minutę), jie turės galimybę pažinti, kaip motyvacija ir sportas gali prisidėti prie to, kad kasdien įveikiamus metrus suptų graži aplinka. Sportas ir švietimas susijungia dėl kilnaus tikslo: 11-17 metų vaikai stovykloje aiškinsis, kaip kūrybiškai spręsti problemas susijusias su vartotojiška kultūra, atliekų susidarymu.

Riedlentininkams, kaip ir aplinkosaugininkams, dažnai vis dar reikia įrodinėti, kad jų veikla rimta ir reikalinga. Aplinkos apsaugos problemos dažnam atrodo kur kas mažesnės, nei yra iš tikrųjų, o riedlenčių sportas – nerimtas. Tiesa visai kita, nes šis sportas reikalauja didelės koncentracijos, koordinacijos ir atletiškumo. Ne veltui nuo 2020 m. riedlenčių sportas – įtraukiamas į olimpinių žaidynių programą.

Mokys ir sporto, ir atsakingo vartojimo

Vienas stovyklos lektorių, Simas Sonkinas sako, kad riedlenčių sportas reikalauja ne mažai atkaklumo, o lūžtančios riedlentės, kasdien primena kiek prireikia pastangų, kad pasiektume užsibrėžtą tikslą. Šiuolaikinės visuomenės vartojimas sekina gamtos išteklius ir dažnai verčia mus išleisti dideles sumas neilgalaikiams daiktams, kuriuos sugadinę skubame išmesti. „Stovykloje ne tik mokysimės važinėti riedlentėmis, bet ir turėsime dirbtuves, kurių metu lūžusios lentos bus paverčiamos naujais, ilgai tarnaujančiais daiktais. Tai gali virsti bet kuo, nes riedlenčių mediena yra spalvota ir graži“, – pasakoja Simas Sonkinas.

Dažniausiai riedlentės virsta įstabiais automobilių aksesuarais, namų interjero detalėmis, papuošalais ar raktų pakabukais.

„Kompleksinis visuomenės švietimas svarbi mūsų darbo dalis. Kalbėdami apie būtinybę rūšiuoti ir motyvuodami gyventojus tvarkyti savo atliekas teisingai, tikime, kad visi kartu galime prisidėti prie švaresnės aplinkos ir ekologiškesnės ateities kūrimo. Tuo tarpu jaunų žmonių protus ir širdis bandome užkariauti jiems priimtiniausiu būdu – aktyviu, turiningu ir įsimintinu laisvalaikiu. Būtent tokia ir yra MM vasaros stovykla“,- sako viena iš organizatorių, „Žaliojo taško“ komunikacijos ir marketingo vadovė Simona Rasalė.

Jaunuoliai taip pat bus supažindinti su automobilių ir motociklų sportu. Dauguma svajoja apie lenktynininkų karjerą, tačiau nežino, kaip sportiniai automobiliai ruošiami ir naudojami profesionaliame sporte. Dalyvaujantys stovykloje, ekstremaliai aktyvaus poilsio kompleksą, Auto Moto Parką, užimantį net 24 ha, galės apžiūrėti iš arti.

Metrai ir minutės iki stovyklos sparčiai tirpsta. Jos pradžia jau rugpjūčio 20 dieną.

Daugiau informacijos: http://rvagentura.lt/dienos-stovykla-mm-metrai-per-minute/

Projektas iš dalies finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės.


Taip pat skaitykite:

„Šiukšlių šerifas“ stebi, ar rūšiuojate teisingai: naujame „Žaliojo taško“ klipe – dėmesys pakuočių atliekoms

2024-05-08

Ar gyventojai išlaikytų atliekų rūšiavimo egzaminą? Patikrino atlikdami tyrimą

2024-05-02

Alytiškiai – vieni geriausiai rūšiuojančių atliekas: tai daro beveik kiekvienas

2024-04-30
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.