„Kontis ir Tvarkius“ – pirmasis lėlių spektaklis apie atliekų rūšiavimą

Pasitelkus pasaką apie dviejų įsimintų personažų nuotykius papasakoti vaikams apie aplinkosaugą ir sukurti tvarų santykį su daiktais – toks svarbiausias lėlių teatro „Aitvaras“ ir didžiausios pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos Lietuvoje – VšĮ „Žaliasis taškas“ – tikslas pristatant spektaklį „Kontis ir Tvarkius“. Pirmieji aplinkosaugos temai skirto spektaklio premjerą pamatys SOS Vaikų kaimo globotiniai, o vėliau ši inovatyvi edukacinė priemonė keliaus po Lietuvą.

2018-09-21

Spektaklio kūrėjai tikisi, kad vaikai pamėgs rūpestingo konteinerio Končiaus ir linksmo peliuko Tvarkiaus personažus bei ateityje jie siesis su aplinkosauga ir atsakomybe už aplinką, kurioje gyvename.

„Kontis ir Tvarkius“ – pirmasis lėlių spektaklis vaikams, pasakojantis apie būdus rūpintis mus supančia aplinka: rūšiuoti atliekas ir atsakingiau įsigyti naujus daiktus. Spektaklis „Kontis ir Tvarkius“ sukurtas pagal to paties pavadinimo Aldonos Zinkevičiūtės-Jankauskienės knygą. Pagrindiniai pasakos veikėjai konteineris Kontis ir peliukas Tvarkius savo kelyje susiduria su vaikams gerai pažįstamais daiktais – žaislais, baldais – bei per jautrų santykį su jais ir supančia aplinka, padeda vaikams suprasti aplinkosaugos svarbą.

„Končio, Tvarkiaus ir kitų šio spektaklio personažų nuotykiai leidžia vaikams suprantama kalba papasakoti apie neišnaudotas atliekų rūšiavimo galimybes. Tai pirmasis „žalias“ lėlių spektaklis vaikams, įkvėpiantis rūšiuoti. Vaikai – labai imlūs ir greitai mokosi, todėl po spektaklio jie ne tik galės atpažinti rūšiavimo konteinerius, bet ir priminti tėveliams apie rūšiavimą. Labai džiaugiamės, kad galėsime šį spektaklį pristatyti ne tik didmiesčių, bet ir mažesnių miestelių publikai, kur atliekų rūšiavimas yra mažiau prigijęs“, – pasakoja spektaklio „Kontis ir Tvarkius“ režisierė ir pjesės autorė Loreta Skruibienė.

Spektaklio „Kontis ir Tvarkius“ premjera įvyks rugsėjo 21 d. Vilniuje, SOS Vaikų kaime, o kitą dieną – rugsėjo 22 d. teatro kūrybinės grupės gimtajame Alytaus mieste. Numatoma, kad vėliau „Kontis ir Tvarkius“ aplankys daugelio Lietuvos miestų vaikų darželius, pradines mokyklas, bendruomenės namus. Įsimintinus personažus bus galima sutikti ir už teatro ribų – jie taps ilgalaikiais VšĮ „Žaliasis taškas“ draugais, supažindinančiais vaikus su rūšiavimu.

„Teigiamų emocijų ir išgyvenimų pilna pasaka patraukė savo inovatyviu požiūriu į vaikų edukaciją aplinkosaugos temomis – iki šiol Lietuvoje panašių iniciatyvų nebuvo. Neabejojame, kad vaikai pamils šiuos mielus personažus ir jaunajai kartai šie siesis su aplinkosauga. Siekiame prisidėti prie atsakingos, savo aplinkai dėmesingos visuomenės kūrimo, todėl ši iniciatyva, padedanti formuoti gamtai draugiškus įpročius nuo mažų dienų, mums labai svarbi.

Kontis ir Tvarkius ne tik leidžia žaismingai ir paprastai mokyti vaikus rūšiuoti, bet ir puikiai perteikia rūšiavimo prasmę, skatina susimąstyti apie santykį su gamta ir kiekvieno iš mūsų atsakomybe mažinti neigiamą įtaką aplinkai“, – sako „Žaliojo taško“ komunikacijos ir marketingo vadovė Simona Rasalė.

Interaktyvaus spektaklio, kurio metu mažieji žiūrovai įtraukiami į pasakojimo veiksmą, trukmė – 40 min. Edukacinėje inscenizacijoje vaidina Jūratė Kundrotienė ir Rūta Petkutė. Muzikos autorius – Vytautas Skruibys.


Taip pat skaitykite:

„Šiukšlių šerifas“ stebi, ar rūšiuojate teisingai: naujame „Žaliojo taško“ klipe – dėmesys pakuočių atliekoms

2024-05-08

Ar gyventojai išlaikytų atliekų rūšiavimo egzaminą? Patikrino atlikdami tyrimą

2024-05-02

Alytiškiai – vieni geriausiai rūšiuojančių atliekas: tai daro beveik kiekvienas

2024-04-30
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.