Siekiant atkreipti visuomenės, verslo ir kitų suinteresuotų grupių dėmesį į aktualiausius klimato kaitos klausimus, nuo spalio 24 iki 30 dienos jau ketvirtąjį kartą Lietuvoje minima Klimato savaitė.
Šia proga, visiems „Žaliojo taško“ organizacijos nariams ir socialiniams partneriams dovanojame galimybę patogiu metu stebėti tarptautinio dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ filmą „Šiaurinė srovė“, kurio kūrėjai kviečia menininkų akimis pažvelgti į plastiko taršos problemą.
Filmo peržiūroje dalyvavusius gyvai po seanso „Žaliasis taškas“ kvietė pasitikrinti rūšiavimo žinias ir įvertinti savo pasiruošimą asmeniškai prisidėti prie klimato kaitos keliamų problemų sprendimo.
Šiais metais pristatydami žaliąją programą ir filmą „Šiaurinė srovė“, kalbame apie tai, kad aplinkos taršos problemos neturi sienų ir tai įrodo ne tik gamtinės stichijos – netinkamas atliekų tvarkymas sudaro sąlygas jų „turizmui“.
Tikimės, kad filme atvaizduota atliekų kelionės istorija palies jūsų mintis ir padės iš naujo apmąstyti savo veiklos įtaką žemei bei rasti būdų paversti ją kuo pozityvesne.
Daugiau apie filmą: Arkties vandenyne, Norvegijos teritorijoje, režisierius Steffenas Krones randa alaus butelį iš savo gimtojo miesto Dresdeno. Grąžinęs jį atgal į Vokietiją vyras netgi atgauna taros mokestį. Kaip tai įmanoma – kodėl tuščias butelis kerta pusę Europos? Režisierius sukuria GPS signalais apkarstytas siuntas, kurias išmeta į vandenį Vokietijos upėje. Tyrimas apie šiukšlių judėjimą sykiu yra ir komentaras apie tai, jog atliekos niekada nėra kažkieno. Jos – visų.
- Nuorodą filmo peržiūrai galite rasti prisijungę prie “Žaliojo taško” informacinės sistemos.