Besikeičianti rinka formuoja naujus pakuočių atliekų tvarkymo įkainius

Pakuočių atliekų tvarkymo rinka kelia naujus iššūkius ir pakuočių atliekų tvarkymo organizacijai. Pakitusios ekonominės sąlygos verčia perskaičiuoti pakuočių atliekų tvarkymo įkainius. „Žaliasis taškas“ didelę dalį padidėjusių kaštų dengs iš sukaupto kapitalo lėšų, tačiau kviečia savo organizacijos narius bendradarbiauti priimant pakitusius įkainius už pakuočių atliekų tvarkymą.

2018-10-01

Per penkiolika gyvavimo metų organizacija „Žaliasis taškas“ visuomet sąžiningai atstovavo savo narių interesams ir turėdama galimybę sumažindavo pakuočių atliekų tvarkymo įkainius. Vis dėlto šiuo metu nėra kitos išeities, kaip tik koreguoti esamus įkainius, atsižvelgiant į atliekų tvarkymo rinkoje susidariusią situaciją.

„Pastaraisiais metais užtarnautas klientų pasitikėjimas mums leido išlikti lyderiaujančia savo verslo segmento organizacija, vienijančia per 3 tūkst. gamintojų ir importuotojų. Tačiau, tai ne tik neapsaugo nuo šiandieninės ekonominės situacijos rinkoje, diktuojančios savo sąlygas, bet ir įpareigoja mus imtis neatidėliotinų priemonių problemoms spręsti. Siekdami vykdyti savo įsipareigojimus ir pateisinti organizacijos narių teisėtus lūkesčius, esame priversti peržiūrėti įkainius“,- teigia organizacijos „Žaliasis taškas“ generalinis direktorius Kęstutis Pocius.

Pakuočių atliekų tvarkymo kainų kėlimą lemia nemažai objektyviai pagrįstų ekonominių priežasčių. Viena iš svarbiausių – apribojus atliekų importą Kinijoje, krenta antrinių žaliavų paklausa ir supirkimo kainos, lemiančios subsidijų už pakuočių atliekų tvarkymą didėjimą.

Taip pat atliekų tvarkytojų kainų pakėlimui įtaką daro didėjanti neperdirbamų atliekų arba tiesiog šiukšlių dalis pakuočių atliekų konteineriuose. Prie to prisideda ir ženkliai išaugusios transporto bei darbo jėgos sąnaudos, administracinė našta atliekų tvarkytojams.

Taigi, numatoma, kad dėl minėtų priežasčių 2018 m. pakuočių atliekų tvarkymo organizavimo veiklos kaštai išaugs net 3,87 mln. eurų, t.y. 41 proc. Beveik pusė padidėjusių išlaidų – 46 proc., arba 1,76 mln. eurų bus dengiama iš sukauptų „Žaliojo taško“ rezervų.

„Didžiausia dalis, 73 proc. kaštų augimo susidaro dėl pakuočių atliekų tvarkymo paslaugų brangimo. Planuojama, jog ketvirtadalis šio brangimo bus padengtas iš turimų „Žaliojo taško“ rezervų. Kaštų augimas dėl numatomo taršos mokesčio už stiklo ir kt. pakuotes bei infrastruktūros plėtros bus 100 proc. dengiamas iš „Žaliojo taško“ rezervų“, – sako K. Pocius.

Organizacijai neturint alternatyvių pajamų šaltinių, kurie draudžiami teisės aktų, nes pagrindinė ir vienintelė organizacijos veikla yra gamintojam ir importuotojams pavestų pareigų įgyvendinimas, likusi pabrangimo dalis įtraukiama į atnaujintus „Žaliojo taško“ paslaugų įkainius.

„Žaliasis taškas“ vertina kiekvieną savo narį ir kviečia bendradarbiauti. „Tikimės, kad kartu sėkmingai įveiksime iššūkius ir prisidėsime prie švarios aplinkos kūrimo maksimaliai mažinant aplinkos taršą pakuočių atliekomis“, – kviesdamas bendradarbiauti sako K. Pocius.

Daugiau informacijos rasite „Žaliojo taško” informacinėje sistemoje, pranešimų skiltyje.


Taip pat skaitykite:

„Šiukšlių šerifas“ stebi, ar rūšiuojate teisingai: naujame „Žaliojo taško“ klipe – dėmesys pakuočių atliekoms

2024-05-08

Ar gyventojai išlaikytų atliekų rūšiavimo egzaminą? Patikrino atlikdami tyrimą

2024-05-02

Alytiškiai – vieni geriausiai rūšiuojančių atliekas: tai daro beveik kiekvienas

2024-04-30
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.