„Žaliasis taškas“ ieško pakuočių atliekų tvarkymo problemų sprendimo: surengtas sistemos dalyvių susitikimas

Gamintojus ir importuotojus atstovaujanti didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija VšĮ „Žaliasis taškas“ prie vieno stalo pakvietė pakuočių atliekų tvarkymo grandinės dalyvius. Ne vienerius metus kalbama apie krizėje atsidūrusią sistemą, tačiau esminių pokyčių iki šiol nėra, todėl šia iniciatyva siekiama išgirsti skirtingų šalių pozicijas ir paruošti planą skaidrumu, efektyvumu ir tvarumu paremtai pakuočių atliekų tvarkymo sistemai sukurti.

2019-07-08

Penktadienį Vilniuje įvyko pirmasis susitikimas, kuriame savo požiūrį į pakuočių atliekų tvarkymo sistemą išdėstė gamintojų ir importuotojų organizacijos, atliekų tvarkytojų asociacijos, savivaldybių, pramonės, prekybos įmonių atstovai.

„Šiuo metu pakuočių atliekų tvarkymo sistema tikrai neveikia sklandžiai – su tuo sutinka iš esmės visos suinteresuotos pusės. Turime ieškoti geriausių sprendimų, kad Lietuvai keliami aplinkos apsaugos ir pakuočių atliekų tvarkymo tikslai būtų pasiekti, todėl kalbamės su visomis suinteresuotomis pusėmis. Sudarę sąlygas dalyviams išsakyti savo nuomonę išgirdome daug problemų ir galimų jų sprendimo būdų. Tolesnis darbas bus tarpusavyje išsigryninti gaires, kaip turi būti reformuojama sistema, kad būtų užtikrintas efektyvus, skaidrus ir patikimas jos darbas“, – sako Kęstutis Pocius, „Žaliojo taško“ vadovas.

„Metrail“ – tik pasekmė

Atliekų sektorių prieš daugiau nei metus sukrėtė „Metrail“ istorija, kai dėl tvarkymo įmonės padarytų pažeidimų baudos, siekiančios 30 mln. eurų, buvo išrašytos už pakuočių atliekų tvarkymą jau sumokėjusiems gamintojams ir importuotojams. Anot K. Pociaus, ši istorija – tik viena iš sistemą kamuojančių problemų pasekmių.

„Globalūs pokyčiai, tokie kaip Kinijos rinkos pakuočių atliekoms užsidarymas, ir įsisenėjusios problemos Lietuvoje, atvedė mūsų šalies pakuočių tvarkymo sistemą į krizę. Jei jos nespręsime, problemos tik gilės ir neišvengiamai guls ant vartotojų pečių“, – teigia K. Pocius.

Jo teigimu, vienas iš penktadienį surengtos diskusijos tikslų – rasti sprendimus, kurie neleistų pasikartoti „Metrail“ ar panašioms situacijoms bei užtikrintų sklandų ir efektyvų atliekų sutvarkymą. Kitas pakuočių atliekų tvarkymo sistemos dalyvių susitikimas planuojamas po kelių savaičių. Artimiausiose diskusijose tikimasi identifikuoti svarbiausias sistemos problemas ir tobulinimo kryptis.

Susitikime dalyvavo gamintojų ir importuotojų organizacijos „Žaliasis taškas“, „Gamtos ateitis“, PTO, Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacija, Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacija, Pakuotės atliekų perdirbėjų asociacija, Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos pramoninkų konfederacija, Lietuvos prekybos įmonių asociacija, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai.


Taip pat skaitykite:

„Šiukšlių šerifas“ stebi, ar rūšiuojate teisingai: naujame „Žaliojo taško“ klipe – dėmesys pakuočių atliekoms

2024-05-08

Ar gyventojai išlaikytų atliekų rūšiavimo egzaminą? Patikrino atlikdami tyrimą

2024-05-02

Alytiškiai – vieni geriausiai rūšiuojančių atliekas: tai daro beveik kiekvienas

2024-04-30
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.