VRAAD informacija gamintojams, importuotojams ir jų atstovams

Aplinkos ministerija š. m. gegužės 17 d. paskelbė, kad iš esmės pritaria VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ ir VšĮ „Žaliasis taškas“ 2018-04-25 pateiktam taikos sutarties projektui, kuriuo gamintojų ir importuotojų atstovai (organizacijos) siūlo sutvarkyti 15 tūkst. tonų bet kokios rūšies pakuočių atliekų ir sukurti garantinį fondą savo įsipareigojimams įvykdyti, kur garanto suma būtų 2,79 mln. Eur.

2018-06-05

Po šio spaudos pranešimo į Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentą (Vilniaus RAAD) kreipėsi daugybė gamintojų ir importuotojų, prašydami neatlikinėti įmonių patikrinimų.

Primename, kad Vilniaus RAAD nuo š. m. balandžio 20 d. pradėjo gamintojų ir importuotojų, kuriems buvo panaikinti patvirtinimai, patikrinimus. Tokią rekomendaciją pateikė Aplinkos ministerija 2018-03-14 raštu. Šio rašto ministerija nėra atšaukusi, todėl patikrinimai negali būti stabdomi, o įmonėms nepateikus patikrinimams reikalingų dokumentų, šie bus išreikalauti pasitelkus teisinius būdus ir priemones. Už dokumentų nepateikimą ar kitokį kliudymą vykdyti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę gresia administracinė atsakomybė.

Vilniaus RAAD šioje byloje visada pasisakė už taikų susitarimą su gamintojus ir importuotojus atstovaujančiomis organizacijomis ir siekia sutarties, kuri neprieštarautų teisės aktų reikalavimams. Šioje byloje priimtas sprendimas neabejotinai sukurs precedentinę situaciją ir kitose analogiškose bylose, todėl Vilniaus RAAD paprašė Aplinkos ministerijos pateikti oficialų išaiškinimą dėl teisės aktų taikymo. Iki šiol atsakymo Vilniaus RAAD negavo. Pažymėtina, kad metodinės pagalbos iš Aplinkos ministerijos dėl teisės normų taikymo šioje byloje prašyta ir š. m. kovo mėn. raštu, tačiau atsakymai aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams nebuvo pateikti.

Kadangi Vilniaus RAAD atstovai buvo kviečiami ne į visus Aplinkos ministerijos organizuotus pasitarimus (tarp jų – ir į derybas su gamintojų ir importuotojų atstovais) dėl šios taikos sutarties sąlygų, Vilniaus RAAD tikisi artimiausiu metu gauti oficialią poziciją iš Aplinkos ministerijos dėl teisės aktų taikymo ir ministerijos gautą kitų valstybės institucijų poziciją dėl šios taikos sutarties sąlygų.

Gavus išaiškinimus dėl teisės aktų taikymo, Vilniaus RAAD skubiai tęs derybas ir sieks šioje byloje surasti visoms šalims palankų sprendimą.


Taip pat skaitykite:

„Šiukšlių šerifas“ stebi, ar rūšiuojate teisingai: naujame „Žaliojo taško“ klipe – dėmesys pakuočių atliekoms

2024-05-08

Ar gyventojai išlaikytų atliekų rūšiavimo egzaminą? Patikrino atlikdami tyrimą

2024-05-02

Alytiškiai – vieni geriausiai rūšiuojančių atliekas: tai daro beveik kiekvienas

2024-04-30
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.