Dėl straipsnyje klaidingai pateiktos, tikrovės neatitinkančios informacijos paneigimo

Informuojame, kad š.m. gruodžio 12 dienos „Lietuvos ryto“ laikraštyje pasirodžiusiame straipsnyje „Plastiko atliekų kalnai auga visoje Europoje“ pateikta klaidinga, tikrovės neatitinkanti informacija.

2018-12-21

Publikuotame straipsnyje pateikiama informacija, kad „Žaliasis taškas“ atstovaujantis apie 1700 įmonių, komunalinio srauto atliekų tvarkytojams buvo skolingas 6,2 mln. eurų, PTO su maždaug 3 tūkstančiais įmonių – 1,7 mln. eurų.

Paneigdami šią informaciją, pažymime, kad „Žaliasis taškas“, būdama pirmoji ir didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija Lietuvoje, šiuo metu atstovauja per 3 tūkst. Lietuvos gamintojų ir importuotojų.

Pažymėtina, jog „Žaliasis taškas“ nėra ir niekada nebuvo komunalinio srauto atliekų tvarkytojams skolingas 6,2 mln. eurų. Organizacija atsiskaito su visais atliekų tvarkytojais. Dalis atsiskaitymų užtrunka ilgiau dėl ribotų Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) techninių galimybių, kai atliekų tvarkytojai negali išrašyti, o Organizacija – gauti pakuočių atliekų sutvarkymą įrodančių dokumentų. Tačiau šie atsiskaitymo trikdžiai kyla dėl Aplinkos ministerijos diegiamos sistemos nesklandumų ir nuo Organizacijos nepriklauso.

Taip pat visuomenė klaidinama teigiant, jog dėl rinkoje susiklosčiusios situacijos organizacijos finansiniai nuostoliai bus perkelti į kitus metus, o padidėję pakuočių tvarkymo įkainiai pakeis ir galutinę gaminių kainą.

Pažymime, jog besikeičiančios ekonominės sąlygos kelia naujus iššūkius ir pakuočių atliekų tvarkymo organizacijoms. Pakuočių atliekų tvarkymo kainų kėlimą lemia nemažai objektyviai pagrįstų ekonominių priežasčių. Viena iš svarbiausių – apribojus atliekų importą Kinijoje, krenta antrinių žaliavų paklausa ir supirkimo kainos, lemiančios subsidijų už pakuočių atliekų tvarkymą didėjimą.

Taip pat atliekų tvarkytojų kainų pakėlimui įtaką daro didėjanti neperdirbamų atliekų arba tiesiog šiukšlių dalis pakuočių atliekų konteineriuose. Prie to prisideda ir ženkliai išaugusios transporto bei darbo jėgos sąnaudos, administracinė našta atliekų tvarkytojams.

Atkreipiame dėmesį, jog atsižvelgiant į atliekų tvarkymo rinkoje susidariusią situaciją, „Žaliasis taškas“ didelę dalį padidėjusių kaštų dengs iš sukaupto kapitalo lėšų, tačiau, kaip ir kitos dvi pakuočių atliekų tvarkymą šalyje koordinuojančios organizacijos, yra priversta koreguoti esamus įkainius už pakuočių atliekų tvarkymą.

Numatoma, kad dėl minėtų priežasčių šių metų pakuočių atliekų tvarkymo organizavimo veiklos kaštai išaugs net 3,87 mln. eurų, t.y. 41 proc. Beveik pusė padidėjusių išlaidų – 46 proc., arba 1,76 mln. eurų „Žaliojo taško“ nariams bus dengiama iš sukauptų Organizacijos rezervų.


Taip pat skaitykite:

Atostogų sezonas Neringoje – daugiau nei pusė per metus susidarančių atliekų: nuo šiol poilsiautojai rūšiuos paprasčiau

2024-07-19

Beveik pusė Palangoje surenkamų atliekų – vien šiltuoju metų laiku: kviečia verslus suteikti galimybę poilsiautojams rūšiuoti

2024-07-18

Surinkimo, paruošimo naudoti ir naudojimo paslaugų pirkimo konkursas

2024-06-28
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.