„Žalioji Olimpiada ‘19“: skelbiama registracija

2019-01-29

Aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ ir didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ mokinius vėl kviečia pasinerti į naują ekologijos iššūkį! Prasidėjo registracija į ekologinį sąmoningumą ugdančią ir galvoti žaliai skatinančią nacionalinę „Žaliąją olimpiadą“, kurioje dalyvauti kviečiamos visos švietimo ir ugdymo įstaigos, kuriose mokosi 8 – 11 klasių moksleiviai. Registracija į pirmąjį etapą tęsis iki vasario 28 dienos.


Nacionalinė „Žalioji olimpiada“ – tai organizacijos „Žaliasis taškas“ ir VšĮ „RV Agentūra“ iniciatyva organizuojamas konkursas, kuriuo siekiama netradiciškai ugdyti Lietuvos moksleivių ekologinį sąmoningumą – perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias, formuoti įpročius, ypatingą reikšmę teikiant teisingam atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui.


Pernai olimpiadoje dalyvavę moksleiviai ir naktį pažadinti papasakotų apie islandų studentą, sukūrusį biodegraduojantį valgomą vandens butelį, kuris pradeda irti vos jį ištuštinus. Svarbiausia, kad mokiniai ne tik rungiasi viktorinoje, bet savo žinias pritaiko namuose bei mokykloje. 


Olimpiada vyks trimis etapais – pirmajame etape užsiregistravusios įstaigos gaus praktinę resursų taupymo užduotį, o geriausiai pasirodžiusios mokyklos pateks į antrąjį etapą - pusfinalį, kuriame delegavę 6 asmenų komandas, mokyklos varžysis tarpusavyje . Trečiasis etapas – finalas - vyks Vilniuje, jo metu bus išaiškinta aplinkai draugiškiausia komanda nugalėtoja, kuri ir laimės pagrindinį prizą, o komandos mokykla taps kitų metų olimpiados ambasadore. Olimpiados finalas vyks spalio mėnesį. Pagrindinis olimpiados prizas - KELIONĖ Į EUROPOS ŠALĮ VISAI LAIMĖJUSIAI KOMANDAI.Olimpiados užduotys skatina domėtis ne tik ekologija. Pernai kelias valandas šalies sostinėje vykusiame finale mokiniai suko galvas kaip su aplinkosauga susijęs Donaldas Trumpas, kurioje šalyje sukurtas fermentas, naikinantis plastikines atliekas, bei analizavo įdomiausias šios srities inovacijas. „Nacionalinė Žalioji Olimpiada ‘19“ - ne tik žinias, bet ir įspūdžius bei keliones dovanojantis edukacinis projektas. Tad kviečiame ilgai nedvejoti ir registruoti savo mokyklą!
Daugiau informacijos apie projektą: http://www.zaliasistaskas.lt/zalioji-olimpiada.html


Registracija vykdoma užpildant elektroninę registracijos formą iki 2019 m. vasario 28 d.:
 https://goo.gl/forms/jjhSANll95vP9Uc73