Žalioji olimpiada apkeliavo Lietuvą

2017-06-10

Gegužės mėnesį vyko antrasis Žaliosios olimpiados etapas, kurio metu 9-iuose renginiuose skirtinguose Lietuvos miestuose dėl kelialapio į finalą kovojo 71 mokyklos komandos.


Pirmasis Lietuvoje aplinkosaugos tematika organizuojamas nacionalinis konkursas "Žalioji olimpiada" pritraukė rekordinį 8-11 klasių moksleivių dėmesį ir paskatino išsamiau domėtis ne tik teisingu atliekų tvarkymu, tačiau ir kitomis su ekologija susijusiomis temomis. Savo pasiruošimą, žinias ir kūrybiškumą geriausiai I-ajame olimpiados etape pasirodžiusios mokyklos rodė 9-iuose renginiuose, vykusiuose Alytuje, Šiauliuose, Plungėje, Ukmergėje, Raseiniuose, Kaune ir Vilniuje. 

Renginių metu konkurso dalyvias teko atsakyti į 40 protmūšio klausimų, spręsti loginius uždavinius, apibūdinti žodžius kolegoms, kuo greičiau sudėlioti dėliones ir dalyvauti blitz turnyre, kuriame turėjo teisingai įvertinti 20 teiginių apie rūšiavimą. Nors užduotys buvo nelengvos, tačiau - įveikiamos ir geriausiai pasirodžiusioms komandoms įteikti kvietimai spalio mėnesį atvykti į Žaliosios olimpiados finalą.

Į finalą pateko šių mokyklų komandos:

1. 05.16 Alytus.  Alytaus r. Butrimonių gimnazija (“RTP”);

2. 05.17 Šiauliai. Pasvalio r. Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės Bitės gimnazija (“Flamingai”);

3. 05.19 Ukmergė. Molėtų gimnazija (“Bio MG indikatoriai”);

4. 05.22 Kaunas. Trakų r. Aukštadvario gimnazija (“Fenix”);

5. 05.23 Kaunas. Kauno „Saulės“ gimnazija (“Saulės baterijos”);

6. 05.24 Plungė. Mažeikių r. Sedos Vytauto Mačernio gimnazija (“Kūlverstukai”);

7. 05.25 Raseiniai. Tauragės „Varpo“ gimnazija (“Žalieji patruliai”);

8. 05.29 Vilnius. Vilniaus Žirmūnų gimnazija (“Eko VŽG”);

9. 05.30 Vilnius. Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija (“Šalčia”);

Į finalą buvo atrinkta dar viena komanda, kuri laimėjo antrąją vietą, tačiau surinko aukščiausią balų skaičių tarp nepatekusių į III-ąjį etapą:

10. Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija (“Polietilentereftalatas”);

Dar dvi komandos bus atrinktos dalyvauti finale papildomų vasaros užduočių pagalba. Į finalą nepatekusios komandos per vasaros atostogas iki rugsėjo 15 dienos gali atlikti kūrybinę užduotį – iš antrinių medžiagų sukurti „Žaliosios olimpiados“ logotipą visiškai nenaudojant naujų žaliavų, į pagalbą pasitelkiant šias priemones: žirkles, klijus, ylas ar reples. Sukurto logotipo nuotraukas ir aprašymą iš ko konkrečiai jis padarytas reikia atsiųsti iki rugsėjo 15 dienos el. paštu olimpiada@ztl.lt

Komisija, atsižvelgdama į šiuos vertinimo kriterijus:

  • Idėjos originalumas – vertinama darbo idėja, jos išskirtinumas;
  • Inovatyvumas – vertinamas darbo novatoriškumas, jo išskirtinumas analogų tarpe;
  • Praktinis pritaikomumas ir pateikimo kokybė – įvertinamos darbo rezultatų pritaikymo praktikoje galimybės, kūrinio estetinis vaizdas.

2 komandos, kurios, komisijos vertinimu, kūrybinę užduotį atliko geriausiai bus pakviestos dalyvauti spalio mėnesį Vilniuje vyksiančiame „Žaliosios olimpiados“ finale.