Naujovė Lietuvoje – rūšiuoti padedanti programėlė „Žaliasis taškas“

2015-12-31
Didžiausia Lietuvoje pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ šią savaitę vartotojams pristatė naują mobiliąją aplikaciją, kurios dėka atliekų rūšiavimas taps dar paprastesniu ir patogesniu.

Programėlės „Žaliasis taškas“ pagalba bus galima sužinoti, kur stovi artimiausiai esantys atliekų rūšiavimo konteineriai, bei po ranka turėti visą naudingą informaciją apie rūšiavimą. Operacinių sistemų Android ir iOS vartotojai programėlę jau gali nemokamai atsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvių.

Atliktos apklausos rodo, kad namie visada rūšiuoja apie 39% Lietuvos gyventojų. Organizacijos „Žaliasis taškas“ generalinis direktorius Kęstutis Pocius teigia, kad naujoji programėlė pastūmės rūšiuoti tuos, kurie nežino, kur stovi artimiausi atliekų rūšiavimo konteineriai. Atsidarę programėlę, žemėlapyje jie galės matyti savo buvimo vietą ir aplink esančių plastikui, popieriui bei stiklui skirtų atliekų konteinerių koordinates.

„Apie 20% gyventojų nerūšiuoja dėl to, kad šalia namų nėra rūšiavimo konteinerių. Kasmet investuojame į konteinerių infrastruktūros plėtrą, tad jų skaičius visose Lietuvos savivaldybėse kasdien auga – atsiranda nemaža tikimybė, jog vartotojai tiesiog nežino, jog konteineris pastatytas visai šalia“, – teigia K. Pocius.

Taip pat pastebėta, kad gyventojams trūksta informacijos apie atliekų rūšiavimą, tačiau net 61% vartotojų tokios informacijos niekada neieškojo. Tikimasi, jog čia turėtų pagelbėti patogi ir bet kuriuo metu pasiekiama priemonė, kurioje sutalpinta visa kasdien reikalinga informacija.

Programėlė „Žaliasis taškas“ vartotojams bus naudinga ne vien kaip žemėlapis, tačiau ir kaip teisingo rūšiavimo gidas. Joje greitu ir patogiu būdu galima pasitikslinti, į kurį konteinerį išmesti skirtingas atliekas, rasti naudingų patarimų, kaip teisingai rūšiuoti, bei sužinoti įdomių faktų apie atliekas, jų rūšiavimą ir perdirbimą.

„Norint sudaryti visoje šalyje esantį rūšiavimo konteinerių tinklą, tenka dirbti su nuolat kintančiais duomenimis, o tai užtrunka – tenka ieškoti efektyviausių IT ir administravimo sprendimų. Šiai dienai esame sukaupę atliekų tvarkytojų „VSA Vilnius“ ir „Ecoservice“ informaciją apie Vilniaus mieste stovinčių konteinerių koordinates. Visą Lietuvos teritoriją apimantį atliekų rūšiavimo konteinerių žemėlapį planuojama užbaigti 2016 metų pavasarį“, – planais dalijasi K. Pocius.

VšĮ „Žaliasis taškas“ yra didžiausią pakuočių atliekų tvarkymo patirtį Lietuvoje sukaupusi organizacija, veikianti nuo 2003 metų ir vienijanti daugiau kaip 2500 gamintojų ir importuotojų Lietuvoje. Ne pelno siekianti įstaiga rūpinasi aplinkosauginių reikalavimų šalyje užtikrinimu, dalyvauja atliekų tvarkymo sistemos tobulinimo ir teisėkūros procesuose bei rūpinasi visuomenės edukacija apie atliekų rūšiavimą.