„Kita forma“ kviečia dalyvauti konkurse ir išmokti tausoti gamtą

2016-10-17
Prasidėjus naujiems mokslo metams startavo jau ketvirtus metus skaičiuojantis aplinkosauginis eko dizaino konkursas „Kita forma“.

Šiais metais konkursas padalintas į dvi dalis: rugsėjo 1 dieną prasidėjusį „Kita forma Mokinys. Eko bendruomenė“ ir spalio 1 dieną prasidėjusį „Kita forma Studentas“. Šio konkurso esmė – iš buityje nebenaudojamų atliekų sukurti naujus, gražius originalius ir funkcionalius daiktus, kuriuos būtų galima pritaikyti buityje ar interjere.

Viena iš konkurso organizatorių ir sumanytojų VŠĮ „RV Agentūra“ vadovė Vaida Griškevičienė džiaugėsi, kad kasmet šis konkursas sulaukia vis didesnio visuomenės palaikymo ir dalyvių skaičiaus, todėl ir teko jį skirti i dvi dalis: vieną mokiniams ir bendruomenėms bei kitą – studentams. „Kita forma mokinys. Eko bendruomenė“ kviečiami dalyvauti mokiniai, jų grupės taip pat idėjas, daiktus viešam visuomenės naudojimui sukūrusios bendruomenės ar pavieniai jų nariai. Konkursas vyks iki lapkričio 21 dienos, tad laiko idėjų generavimui ir praktiniam įgyvendinimui dar tikrai yra!

„Kita forma Studentas“ kviečiami dalyvauti visi jau studijuojantys asmenys, konkursas jiems tęsis beveik iki pat gražiųjų žiemos švenčių- gruodžio 20 dienos. Konkurso organizatoriai kviečia visus aktyviai dalyvauti ir užpildytą dalyvio anketą, kurią galima rasti adresu www.rvagentura.lt ir gaminio nuotraukas iki konkurso pabaigos datos siųsti adresu info@rvagentura.lt. Konkurso nugalėtojams, kaip ir praėjusiais metais, apdovanojimus įteiks LR Aplinkos ministerija, kartu su Vilniaus miesto savivaldybe bei VŠĮ „Grunto valymo technologijos“ prisidedanti prie šio projekto gyvavimo ir plėtros.

Trūksta idėjų? Jų visuomet galima semtis iš praėjusiųjų metų konkursų dalyvių darbų: stalas ar kepsninė iš nebenaudojamo mašinos variklio, suknelė iš vyriškų marškinių, paveikslai iš popieriaus atliekų, šviestuvai iš butelių, kompaktinių diskų ar plastiko stiklinių, papuošalai iš odinių batų liekanų…

Pažintis su „Kita forma“ idėjomis yra prieinama kiekvienam, kadangi 2016 metais vykdomi dar du edukaciniai projektai: „Kita forma bibliotekose“ ir tik šiais metais prasidėjusiu „Kita forma muziejuje“. Nuo 2015 metų organizuojamas projektas „Kita forma bibliotekose“ vyksta įvairių Lietuvos miestų ir miestelių bibliotekose.

„Visi atėję į šį renginį gauna daug naudingos informacijos apie vartotojišką kultūrą, rūšiavimą, bei galimybę patiems sudalyvauti dirbtuvėlėse – sukurti bibliotekų knygas tausoti padėsiančius viršelius ir skirtukus iš nebenaudojamo popieriaus, tekstilės ar kitų atliekų“ – kalbėjo viena iš projekto organizatorių VšĮ „Žaliasis taškas“ komunikacijos ir marketingo vadybininkė Gerda Vainoriūtė.

„Laikas praleistas su šeima visuomet puikus, o dar geriau jei šis laikas gali būti naudingas ne tik mums, o ir mūsų mielai gamtai. Bendra veikla visuomet suartina, priverčia kalbėtis, ieškoti bendrų sprendimų ir įsiklausyti vienas į kitą. Šie edukaciniai užsiėmimai gali būti puikus raktas sudominant vaikus ekologija, kuri yra neatsiejama šių laikų aktualija ir turi būti įtraukta į vaiko akiratį“ – kalbėjo V. Griškevičienė.

Visi renginiai yra nemokami, užtenka tik užsiregistruoti adresu info@rvagentura.lt.