„Kamštelių vajuje ’16“ surinkta virš 10 tonų kamštelių ir bus siekiama naujo rekordo

2015-10-22
Vakar Vilniuje baigėsi ketvirtasis respublikinis konkursas „Kamštelių vajus‘2015”. Viešosios įstaigos „Draugiški šeimai“ organizuojamas konkursas kasmet susilaukia vis didesnio visuomenės dėmesio. Konkurso organizatoriai skaičiuoja, kad kamštelius renka apie trys šimtai tūkstančių žmonių visoje Lietuvoje.

Šiemet plastikiniai butelių kamšteliai beveik visą spalio mėnesį buvo renkami dvylikoje Lietuvos miestų: Utenoje buvo surinkta 886 kilogramai, Panevėžyje – 613 kg, Joniškyje – 1064 kg, Mažeikiuose – 444 kg, Plungėje – 321 kg, Šilutėje – 299 kg, Kelmėje – 595 kg, Kaune – 1033 kg, Marijampolėje – 1112 kg , Alytuje – 558 kg, Druskininkuose – 328 kg, o Vilniuje – 2798 kg.

„Tūkstančiams Lietuvos gyventojų, ypač vaikų, tapo įprasta kiekvieną surastą gatvėje, gamtoje ar namuose išgerto butelio plastikinį kamštelį dėti į atskirą dėžutę. Jie tai daro ne vieneri metai ir vos pasibaigus kasmetiniam finalui renka kamštelius kitų metų konkursui. Dažnai galvoju, kad šio konkurso organizavimas atima labai daug mano jėgų ir laiko, tačiau kamštelių rinkimo jau neįmanoma sustabdyti, todėl kitais metais organizuosiu jau jubiliejinį, penktajį konkursą.“ – pasakoja konkurso sumanytoja ir organizatorė Birutė Jakučionytė.

Daugiausia kamštelių Lietuvoje šiais metais surinko Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla – net 584 kilogramus. Jiems atiteks 800 eurų prizas. Antroje vietoje – Utenos Krašuonos progimnazija, surinkusi 385 kg, o trečioje – Kauno Juozo Grušo meno mokykla, surinkusi 318 kilogramus.

Konkurso dalyviai per metus surinko ne tik įspūdingą kamštelių kiekį – daugiau nei dešimt tonų plastiko bus perdirbta, tačiau sukūrė ir 55 fantastiškus meninius darbus iš kamštelių. Jau ketvirtoji respublikinė meninių darbų paroda iš plastikinių butelių kamštelių nuo šiandien dvi savaites bus eksponuojama Vilniuje, PLC „Panorama“.

Šių metų konkursas „Kamštelių vajus“ kaip prasidėjo, taip ir baigsis įsimintinai – pavasarį konkurso organizatoriai kvietė dalyvauti konkurse pristatydami Niekučių šeimą, kai į vielinio tinklo figūras reikėjo mesti kamštelius, o baigs fiksuodami Lietuvos rekordą – finalinio renginio ir šių metų konkurso nugalėtojų apdovanojimo metu gamins patį ilgiausią žaislą iš kamštelių. Žaislą gaminanti VšĮ „Balsių darželis“ direktorė, Deimantė Šatkauskienė teigia, kad jau dabar yra pagaminę ilgesnį nei 50 metrų žaislą: „Lietuvos rekordų knygoje jau yra užfiksuotas ilgausio žaislo iš kamštelių rekordas. Jis siekia keturis metrus. Mes planuojame padaryti mažiausiai šimto metrų žaislą – gyvatę.“

Konkurso finalinis renginys, kurio metu bus fiksuojams Lietuvos rekordas, paskelbti nugalėtojai, dalinami pagrindiniai prizai ir dovanos, vyks Vilniuje, spalio 23 dieną, 18 val., PLC “Panorama”, Saltoniškių g. 9, Centrinėje aikštėje.

Renginio metu dainuos Urtė Andrijauskaitė ir Samanta Juselytė.

Daugiau informacijos apie konkursą: www.kamsteliuvajus.lt, www.grynas.lt, www.ekodaiktai.lt