Futbolininkai ragins rūšiuoti atliekas

2015-10-14
Žinomi šalies futbolininkai ir „Žalgiriečio“ futbolo akademijos nariai jau šį ketvirtadienį kviečia į atliekų rūšiavimo varžybas.

Žinomi šalies futbolininkai ir „Žalgiriečio“ futbolo akademijos nariai jau šį ketvirtadienį į sostinės “Senvagės” gimnazijos stadioną sukvies gausų futbolo gerbėjų būrį ne tik futbolo, bet ir atliekų rūšiavimo varžyboms. Anot organizatorių, kiekvienas renginio dalyvis turės galimybę prisijungti prie žinomo futbolininko komandos ir parodyti savo miklumą „futboliškiausiose” atliekų rūšiavimo varžybose bei tapti jų nugalėtoju.

Vienas projekto „Mes rūšiuojam, mes žaliai balti, prisijunkit ir kiti” organizatorių, futbolo akademijos „Žalgirietis” vadovas Žydrūnas Grudzinskas, kviesdamas visus futbolą žaidžiančius vaikus į šį renginį, akcentavo, jog nuolatinė atsakomybė aplinkai, kaip ir futbolo žaidimas, gali būti labai smagus užsiėmimas. „Vaikams patraukliausia forma sieksime parodyti, kad buitinių atliekų rūšiavimas yra patraukli veikla. Tik reikia visų mūsų pasiryžimo tą daryti. Džiaugiamės, kad “Žaliasis taškas” projekto partneriais pasirinko būtent mūsų akademiją. Manome, kad ugdant būsimas futbolo žvaigždes, be futbolo technikos ir taktikos mokymo, ne mažiau svarbu yra ir jų socialinės atsakomybės, žmogiškų vertybių ugdymas. O juk atsakomybė mus supančiai aplinkai yra viena didžiausių vertybių”, – partneryste su „Žaliojo taško” atstovais džiaugėsi buvęs šalies futbolo rinktinės gynėjas Žydrūnas Grudzinskas.

Anot jo, visi renginio dalyviai turės galimybę parodyti savo rankų ir kojų miklumą įveikdami atliekų rūšiavimo „kelią” nuo bendros jų krūvos iki skirtingų „Žaliojo taško” atliekų rūšiavimo konteinerių. „Parungtyniauti kartu su jaunaisiais žalgiriečiais ir renginio svečiais pakvietėme ir žinomus futbolininkus: Edgarą Jankauską, Deimantą Bičką, Giedrių Barevičių, taip pat futbolui neabejingą pramogų pasaulio atstovą Ozį, o ir pats asmeniškai ketinu prisiminti gynėjo įgūdžius ir niekam nežadu lengvai užleisti gynybinių pozicijų atliekų rūšiavimo „trasoje”. Juk siekiant išsaugoti švarią mus supančią aplinką, kaip ir futbole, itin svarbi kiekvieno komandos nario atsakomybė,” – kalbėjo „Žalgiriečio” akademijos vadovas.

Kito projekto organizatoriaus, pakuočių tvarkymo sistemos „Žaliasis taškas”, marketingo ir komunikacijos vadybininkė Gerda Vainoriūtė mano, kad labai svarbu tinkamus įpročius ugdyti dar vaikystėje, ir išreiškė viltį, jog būtent jaunieji „ Žalgiriečio“ akademijos futbolininkai gali tapti ekologiškesnės visuomenės ambasadoriais. „Žaliojo taško” švietėjiška misija – skleisti žinią apie rūšiavimo svarbą visuomenėje, padėti suprasti, kad maži žingsniai turi didelę grąžą. Mums, suaugusiems, dažnai atrodo, kad pradėti rūšiuoti yra labai sudėtinga ir reikia turėti daug žinių, jog galėtum suskirstyti namie besikaupiančias pakuočių atliekas į tris skirtingas grupes. Tačiau vaikams tai linksmas žaidimas, kuris pamažu tampa gyvenimo būdu ir natūraliai suprantamu dalyku. Labai džiaugiamės, galėdami drauge su „Žalgiriečio“ futbolo akademija organizuoti tokį puikų projektą, kurio metu yra skatinamos vertybės, susijusios su itin svarbiomis sritimis: sportu, sveika gyvensena, ekologija ir aplinkosauga. Tikime, kad mažieji futbolininkai taps rūšiavimo fanais ir skatins prisijungti draugus bei šeimos narius, tuo būdu skatins bendruomeniškumo pojūtį ir drauge stengsis išsaugoti švaresnę ateitį,” – apie projektą “Mes rūšiuojam, mes žaliai balti, prisijunkit ir kiti” kalbėjo G. Vainoriūtė.

Atliekų rūšiavimo varžybos kartu su futbolo žvaigždėmis ir „Žalgiriečio” futbolininkais jau šį ketvirtadienį, spalio 15 dieną, nuo 17.00 val. sostinės „Senvagės” gimnazijos stadione. Renginio organizatoriai žada daug smagių staigmenų ir futbolo kartu su garsiais šalies futbolininkais bei projekto „Žaliasis taškas” atstovais.