Precedentų neturinčioje situacijoje - kompromisinis sutarimas

2018-01-25

Aplinkos ministerija paskelbė, jog per paskutinį susitikimą su Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir gamintojų bei importuotojų atstovais buvo sutartas preliminarus terminas, per kurį daugiau kaip pusantro tūkstančio įmonių turi sumokėti į valstybės biudžetą apie 15 mln. eurų mokesčio už aplinkos teršimą pakuotės atliekomis. Šis mokestis turėtų būti sumokėtas iki kovo vidurio.


Daugiau informacijos rasite Aplinkos ministerijos puslapyje
.Pasak "Žaliojo taško" generalinio direktoriaus Kęstučio Pociaus, šiuo metu siekiama atkreipti Aplinkos ministerijos atstovų dėmesį į poreikį įvertinti sistemos trūkumus, ryžtingai daryti pokyčius ir viską atlikti konstruktyviai bendradarbiaujant visoms suinteresuotoms šalims.

"Didžiausių šalies įmonių vadovai ir juos vienijančių organizacijų atstovai mindami institucijų slenksčius, nesiekia nusikratyti atsakomybės, tačiau taip pat nesutinka tapti nesąžiningo atliekų tvarkytojo korupcijos atpirkėjais. Susiklosčius precedentų neturinčiai situacijai ieškomas taikus susitarimas.


Šiuo atveju pagrindinė mūsų siekiamybė ir tikslas - skaidrios, atskaitingos, korupcijos šešėlio ir pasipelnymo prielaidas eliminuojančios sistemos veikimas. Ministerijos atstovų sprendimas atidėti mokesčio mokėjimo terminą teikia vilties, jog chaosą keliančioje situacijoje galimas konstruktyvus dialogas ir sprendimų paieška",- teigia K. Pocius.

Artimiausiu metu su Aplinkos ministerija planuojami tolesni susitikimai, kurių metu bus pateikti siūlymai ieškant visoms pusėms priimtinų situacijos sprendimo būdų.